Scakryptys | Scanorama - Europos šalių kino forumas

Scakryptys

Kino industrijos aktualijos, praktiniai ir teoriniai kino proceso iššūkiai jau daugiau kaip dešimt metų suponuoja SCANORAMOS industrinio renginio SCA KRYPTYS temas ir diskusijas. Esame skatinę kino kūrėjus tobulinti praktinius įgūdžius, rengti projektų pristatymus (pitching), ruoštis bendriems gamybos projektams, diskutuoti aktualiomis teisinės informacijos ir autorystės gynimo temomis.

SCA KRYPTYS sukurdavo galimybę susipažinti su pripažintais autoriais ir savo kūrybinį kelią pradedančiais sėkmės debiutantais, kurių jau pirmieji darbai sulaukdavo dėmesio tarptautiniuose festivaliuose.
Šių metų SCA KRYPČIŲ programa taip pat aprėps aktualiausius kino gamybos klausimus ir pakvies į iškilių kino kūrėjų meistriškumo dirbtuves, kuriose bus keliami aktualūs šiuolaikinio kino proceso klausimai.

SCA KRYPTYS kviečia į atvirą diskusiją „Aktorių atranka, peržengianti valstybių sienas“, kurioje pripažintos gildijos „The Casting Society of America“ atstovės Nancy Bishop ir Kim Swanson pasakos, kaip aktoriai galėtų pasinaudoti tarptautinėmis galimybėmis, o režisieriai, prodiuseriai, atrankos specialistai – efektyviau vykdyti aktorių atrankas įvairiose šalyse. Patirtimi pasidalins ir Lietuvos aktorių atrankos režisieriai Kristina Kolytė, Dalia Survilaitė, Donatas Šimukauskas.

Naujosios Vokietijos kino bangos varomąja jėga laikoma Margarethe von Trotta mintimis apie kūrybą, Ingmarą Bergmaną ir patirtį kine dalinsis meistriškumo dirbtuvėse „Margarethe von Trotta: gyvenimas ir darbai“.

Į meistriškumo dirbtuves „Autorinis kinas šiandien - pasiekti žiūrovą“ pakvies ir subtilaus autorinio kino kūrėjas, Berlynalės ko kursinės programos dalyvis Thomas Stuberis. Viešnios iš Norvegijos – režisierė Camilla Strøm Henriksen ir prodiuserė Gudny Hummelvoll – dirbtuvėse „Kūrybinis debiuto iššūkis“ pasidalins patirtimi, Lietuvoje filmuojant tarptautinės sėkmės jau sulaukusį debiutą „Pakilti iš pelenų“ („Føniks“).

Visi SCA KRYPČIŲ renginiai vyks anglų kalba ir yra atviri visiems kino profesionalams bei norintiems jais tapti.
 

 Registracija: Norinčius dalyvauti industrijos forume „Scanoramos kryptys“ kviečiame registruotis čia iki lapkričio 8 d.