„Scanorama“ prisijungė prie Europos kino festivalių tinklo | Scanorama - Europos šalių kino forumas

„Scanorama“ prisijungė prie Europos kino festivalių tinklo

„Scanorama“ prisijungė prie Europos kino festivalių tinklo

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ kartu su dar šešiais Europos kino festivaliais įkūrė bendradarbiavimo tinklą „Moving Images – Open Borders“ (liet. „Judantys vaizdai – be sienų“). Tinklo nariais tapę festivaliai didžiausią dėmesį skirs Europos kinui, jo meninės vertės ir regioninių ypatybių puoselėjimui. Tarp svarbiausių tinklo tikslų – naujų Europos kino balsų ir talentų mentorystė, atverianti duris į tarptautinius kino industrijos vandenis. Dar šį pavasarį tinklo narės paskelbs veiklos tikslus ir veikos programą.

„Šio tinklo idėja įvairiuose susitikimuose sklandė jau keletą metų, o šiemet septyni labai rimti Europos kino festivaliai ją perkels į naują lygmenį. „Scanorama“ nuo pat pradžių grindė savo koncepciją Europos kino vertybėmis, akcentavo šiaurietiškų ir baltiškųjų dimensijų artumą, apgalvotai plėtė bendraeuropinį kontekstą. Tikiu, kad ši partnerystė suteiks galimybių ne tik semtis vertingos patirties, bet ir ja dalintis su kitais, – sako „Scanoramos“ įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

„Moving Images – Open Borders“ įkūrėjai sieks išlaikyti neformalią, bendruomeniškumu ir kūrybingumo skatinimu grįstą partnerystę. Siekdami stiprinti Europos kino lauko reikšmę pasauliniame kontekste, tinklo nariai dalinsis festivalių organizavimo patirtimi, potencialiais filmų programų kandidatais, vertingais kontaktais ir ieškos kitų sinergijos galimybių.

„Moving Images – Open Borders“ nariai: Europos šalių kino forumas „Scanorama“, Linco kino festivalis „Kertant Europą“ (Austrija), Paličiaus Europos kino festivalis (Serbija), Lečės Europos kino festivalis (Italija), Cottbus'o Europos kino festivalis (Vokietija), Les Arcs Europos kino festivalis (Prancūzija) ir Sevilijos Europos kino festivalis (Ispanija).

DAUGIAU APIE TINKLO NARIUS >>>