Pavojingiausia žmonių rūšis: kaimynai | Scanorama - Europos šalių kino forumas

Pavojingiausia žmonių rūšis: kaimynai

Pavojingiausia žmonių rūšis: kaimynai

Kaimynai – išskirtinė žmonių rūšis. Jie blogiau už šeimos narius, kuriems negaili kandaus žodžio, bet galiausiai susėdi prie bendro stalo. Blogiau už nepakenčiamus draugus, kuriems gali nekaltai pameluoti mėnesiui išvykstantis į negyvenamą salą. Blogiau net už kolegas, atokvėpio minutę pasiūlančius papildomo darbo.

Švedų režisieriaus Hanneso Martino Holmo filmo „Gyveno kartą Uvė“ pagrindinis veikėjas, senas bambeklis Uvė, nuo jų užsikaltų duris ir langus. Ar tai padėtų? Tikriausiai ne. Kaimynai rastų būdų patekti vidun ir išsiaiškinti esamą padėtį. Geriausia 2016 m. Europos komedija, nominuota „Oskarų“ apdovanojimams kaip geriausias filmas užsienio kalba, atskleidžia, kodėl gyvenimas su kaimynais primena pragarą.

  • Jie mano, kad pasaulis turi alpti iš meilės gyvūnams, atliekantiems gamtinius reikalus gatvėje. Būtų dar pusė bėdos, jei jų šuo neprimintų plaukuoto kailinio bato.
  • Jie neturi žalio supratimo apie automobilius. Vairuoja japoniškas siuvimo mašinas arba vokiškus kledarus.
  • Lyg to būtų maža, gavę vairuotojo pažymėjimą, ir toliau mano, kad važiuodami atbulomis gali šluoti viską, kas pasipainioja ant kelio.
  • Kaimynai galvoja, kad be jų pražūtum. Neišėjai į darbą? Tikriausiai miršti. Bėda ta, kad kartais ne viskas taip paprasta.
  • Tavo namai jiems – įrankių dėžė. Tokiems nė motais, kad įstatuose visiems gyventojams nurodyta turėti kopėčias.
  • Jiems nebetinka įprastas maistas – tik ryžiai ir šafranas. Viskas nebūtų taip blogai, jei kiekviena proga Jie įkyriai nekviestų pietų.
  • Kaimynai sujudina tavo pasaulio pamatus ir įgrystančiai primena, kad galima džiaugtis gyvenimu.

„Kartą gyveno Uvė“ – Klaipėdos kūrybiniame inkubatoriuje „Kultūros fabrikas“ kovo 31 d., 19.00 val. Filmą platina Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Geriausius festivalio filmus taip pat galite žiūrėti internetiniame kino teatre www.epasaka.lt.