Winners

2018
Geriausias konkursinis filmas
Estija, Gruzija

Mariam Agladze baigė kino režisūros studijas Taline, Estijoje. Bedradarbiavo su skirtingomis kūrybinėmis grupėmis iš Lietuvos ir Suomijos. Jos pirmas trumpametražis filmas buvo nominuotas Hong Kongo kino festivalyje bei laimėjo pagrindinį prizą konkursinėje Naujojo Baltijos kino programoje. Šiuo metu ji gyvena Tbilsyje, Gruzijoje.

2017
Geriausias konkursinis filmas
Geriausias lietuviškas filmas
Lietuva

Režisierė Klaudija Matvejevaitė gimė 1995 m. Vilniuje. 2002 – 2014 mokėsi M.K. Čiurlionio mokykloje dailės skyriuje, grafikos specialybėje. Nuo 2014 mokosi Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje (vaizdo režisūros bakalauras). Dirba kine ir televizijoje kaip režisierė ir aktorių atrinkėja.

2016
Geriausias konkursinis filmas
Estija

Režisierius Lauri Randla gimė 1981 m. Tartu, Estijoje. 2015-aisiais baigė vaizdo režisūros magistro studijas.

2011 m. trumpo metro filmas "The zone" laimėjo Silver Tadpole" "Camerimage" festivalyje Lenkijoje ir pagrindinį prizą "Reikareunos" festivalyje Suomijoje.

Naujausias jo filmas "Mauzoliejus" apdovanotas specialiuoju prizu "Best Shorts US", publikos prizu - "Short Cuts" Bukarešte ir yra nuominuotas "Next Nordic Generation Award Haugesund"

2016
Geriausias lietuviškas filmas
Lietuva

Režisierė Dovilė Šarutytė (gimusi 1986 m.) 2009 m. baigė TV ir kino režisūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dirbo televizijoje, edukaciniuose kino sklaidos projektuose. Pastaruosius kelerius metus režisuoja reklaminius klipus.

2015
Geriausias konkursinis filmas
Geriausias lietuviškas filmas
Lietuva

Režisierė Austėja Urbaitė gimė 1991 m. Vilniuje. 2014 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė vaizdo režisūros studijas. Režisierė sukūrė keturis trumpametražius filmus, o 2013-ųjų "Etiudas" buvo pristatytas "Naujojo baltijos kino" konkursinėje programoje

2014
Geriausias konkursinis filmas
Estija

Režisierė Eva Anu-Laura Tuttelberg (gimė 1984 m.) 2013-aisiais baigė animacijos magistrantūros studijas Estijos dailės akademijoje. Jos diplominį filmą „Musių malūnas“ rodė daugybė festivalių visame pasaulyje. Filmas taip pat dalyvavo ir „Naujojo Baltijos kino“ konkursinėje programoje. 2014 m. pristatytas pirmasis profesionalus jos filmas „Kitoje miško pusėje“. Režisierė kūrė dekoracijas trumpametražiams stop-motion animacijos filmams „Limonado pasaka“ (2013) ir „Pačiu laiku“ (2014).

2014
Geriausias lietuviškas filmas
Lietuva

Režisierė Marija Stonytė gimė 1991 m., užaugo Vilniuje, baigė Vilniaus jėzuitų gimnaziją. Kino aikštelėje atsidūrė, kai jos parašytas trumpametražio filmo scenarijus pateko į vasaros kino stovyklos „Kino atostogos“ programą. Ten ji režisavo savo pirmąjį vaidybinį filmą ir nuo tada nebesiskyrė su kinu – lankė „Skalvijos“ kino akademiją, vėliau įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, vaizdo režisūros specialybę, kūrė trumpametražius vaidybinius ir dokumentinius filmus. 2010 m. kartu su Marija Kavtaradze sukurtas filmas „Paskutinis žmogus, su kuriuo aš kalbėjau“ apdovanotas „Sidabrinės gervės kiašiniu“ už geriausią studento darbą. „Kelių eismo taisyklės“ buvo baigiamasis M. Stonytės bakalauro studijų filmas.