ŽMOGUS, KURIS NUKRITO Į ŽEMĘ

Vaizdai

Kuo labiau slepiat savo asmeninį gyvenimą, tuo visiems įdomiau.

Tomas atrodo visai kaip žmogus – auksiniai plaukai, pavargusios akys, liesas kūnas, įspraustas į tamsų kostiumą. Tomas elgiasi kaip žmogus – viskas, ką jis žino apie Žemę, yra matyta per televiziją, viskas, ką jis nori žinoti, matyti ir girdėti, yra televizija. Tomas jaučia kaip žmogus – jis ilgisi namų ir artimųjų, beviltiškai ieško išsigelbėjimo ir šilumos. Tomas yra ateivis, kuris atvyko į mūsų planetą ir beregint pateko į žemiškąjį priklausomybių nuo valdžios, pinigų, alkoholio, sekso ir televizijos pragarą. Tomas yra tik žmogus. Jis nukrito į Žemę.

„Koks įdomus yra laikas: dabartis tampa praeitimi net nespėjus to suvokti, o tai, kaip kiekvienas supranta praeitį, yra labai individualu. Jaučiausi artimas Žmogui, Kuris Nukrito į Žemę, tam, kuris įstrigo laike“, – sako režisierius Nicolas Roegas.

 
Festivaliai: 

Berlyno kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje; Mokslinės fantastikos, fantastinių ir siaubo filmų apdovanojimai „Saturn“ – geriausias aktorius, nominacija už geriausią mokslinės fantastikos filmą; „Hugo“ apdovanojimai – geriausio filmo nominacija.

Nicolas Roeg

Nicolas Roegas gimė 1928 m. Londone, Jungtinėje Karalystėje. Būdamas 19 m. pradėjo montuoti filmus, o praėjus dvylikai metų įsitvirtino kino industrijoje kaip operatorius. Dirbo su tokiais režisieriais kaip François Truffaut, Johnas Schlesingeris ar Richardas Lesteris. 1970 m. N. Roegas pristatė savo režisūrinį debiutą „Pasirodymas“. Aštuntajame dešimtetyje sukūrė šiuos filmus: „Dabar nežiūrėk“ (1973), „Žmogus, kuris nukrito į žemę“ (1976) ir „Apsėdimas“ (1980). Kino istorijoje N. Roegas įsitvirtino kaip inovatyvus režisierius, laužantis tradicinę pasakojimo struktūrą.