XL

Vaizdai

Aš dar nepasiekiau dugno, nes keliauju tiesiai į viršūnę.

Leifas siekia karjeros aukštumų politikoje, bet laiką leidžia baruose, nesibaigiančiuose vakarėliuose ir moterų glėbyje. Jo asmeninis gyvenimas ritasi velniop, tačiau Leifas to nė nepastebi, nes vos apnikus liūdesiui griebiasi taurelės. O jei vieną dieną liūdesys aplenkia, tuomet jam tai dar viena proga švęsti. Šalies premjeras ragina Leifą gultis į reabilitacijos kliniką. Bet Leifas neketina klausyti. Jis ruošiasi revanšui – operacijai „Premjeras“, turėsiančiai atvesti vyrą į išsvajotąją viršūnę.
 
„Norėjau sukurti filmą apie alkoholizmą kaip kenčiančio žmogaus būseną ir kaip metaforą visuomenės, kurioje klesti nepotizmas ir korupcija, kurioje nesilaikoma moralės normų. O gal jų jau apskritai nebėra“, – sako režisierius Marteinnas Þórssonas.

Festivaliai: 

Tarptautinis Karlovi Varų kino festivalis – geriausias aktorius, filmas nominuotas „Krištoliniam gaubliui“.

Marteinn Þórsson

Marteinnas Þórssonas gimė Reikjavike, Islandijoje. Jis yra režisierius, scenaristas ir prodiuseris, nuo paauglystės dirba kino srityje. Baigė kino studijas Ryersono universitete Toronte. Kūrė trumpametražius, dokumentinius, televizinius filmus. 2004 m. jis buvo vienas filmo „1.0“ režisierių. Juosta buvo rodyta kino festivalyje „Sundance“, apkeliavo daugybę kino festivalių. Dabar M. Þórssonas dirba narkotikų ir alkoholio prevencijos srityje Nacionaliniame reabilitacijos centre ir dėsto Islandijos kino mokykloje. „XL“ yra trečiasis ilgametražis, pats kontraversiškiausias režisieriaus filmas.