Visatos angelai

Vaizdai

Ar žinai, ką filosofas Hėgelis pasakė, kai kažkas jam pareiškė, kad jo teorijos neatitinka tikrovės? „Vargšė tikrovė, jai tikriausiai labai nesmagu.“

Paulis serga šizofrenija. Praradęs ryšį su aplinkiniu pasauliu, jis grimzta į gilią asmenybės krizę. Klinikoje jo laukia nauja draugų trijulė. Oli Bitlas šventai tiki, kad parašė visas „The Beatles“ dainas ir telepatiškai išsiuntė jas atlikėjams. Viktoras gali žaibiškai persikūnyti į Adolfą Hitlerį. Peteris svaičioja, kad viename Kinijos universitete parašė daktaro disertaciją apie Schillerį. Režisierius su humoru žvelgdamas į dramatišką šizofrenija sergančių vyrų pasaulį, nagrinėja tikrovės ir karščiuojančios vaizduotės ribas.

Festivaliai: 

Edda apdovanojimai, Islandija – geriausio filmo, geriausio aktoriaus, geriausio antraplanio aktoriaus, geriausios antraplanės aktorės, geriausio režisieriaus, geriausios muzikos ir geriausio garso apdovanojimai; Europos kino apdovanojimai – publikos apdovanojimas, geriausio aktoriaus nominacija; Karlovy Varų tarptautinis kino festivalis – FIPRESCI prizas, specialioji žiuri premija; Santa Barbaros tarptautinis kino festivalis – geriausias užsienio filmas.

Fridrik Thór Fridriksson

Fridrikas Thóras Fridrikssonas yra vienas originaliausių Islandijos autorių, režisierių ir prodiuserių. Savo kūrybinę veiklą pradėjo kurdamas eksperimentinius ir dokumentinius filmus. Vadovavo universiteto filmų klubui, įkūrė pirmąjį Islandijos filmų archyvą ir buvo vienas Reikjaviko kino festivalio iniciatorių. Jo filmai „Baltieji banginiai“ (1987), „Gamtos vaikai“ (1991), „Velnio sala“ (1996) ir „Sakalai“ (2002) sulaukė tarptautinio pripažinimo.