VAIKO POZICIJA

Vaizdai

Mums reikėjo katastrofos, kad galėtume elgtis kaip normalūs žmonės.

Kornelijos ir jos 34-ių metų sūnaus Barbu santykiai – tai nuolatiniai barniai, abipusė nepagarba ir nepasitikėjimas vienas kitu. Kornelijos akyse Barbu tebėra mažas, motiniškos globos stokojantis berniukas, o kuo labiau moteris stengiasi išsaugoti jųdviejų ryšį, tuo agresyviau sūnus tam priešinasi. Vieną dieną įvyksta nelaimingas atsitikimas – Barbu vairuojamas automobilis partrenkia ir užmuša vaiką. Kornelija pasitelkia savo pažintis ir daro viską, kad Barbu išvengtų bausmės. Jai tai dar vienas šansas negrįžtamai „pririšti“ sūnų prie savęs. Bet Barbu, rodos, net kalėjimas nėra toks baisus, kaip perdėta motinos meilė.

Šį filmą Rumunija pristato „Oskarams“.

„Šis filmas yra apie liguistus motinos ir sūnaus santykius, apie vaikų poziciją tėvų atžvilgiu ir atvirkščiai, apie tėvus, vienaip ar kitaip prarandančius savo vaikus. Personažų charakteriai yra skrupulingai analizuojami, veikiau psichoanalizuojami, kad žiūrovas galėtų suprasti sudėtingą šeimos istoriją ar net pajusti užuojautą šiems paklydusiems žmonėms“, – sako režisierius Călinas Peteris Netzeris.

Festivaliai: 

Berlyno kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje, pelnė „Auksinį lokį“, FIPRESCI apdovanojimas.

Călin Peter Netzer

Călinas Peteris Netzeris gimė 1975 m. Rumunijoje. Su šeima emigravo į Vokietiją. 1999 m. baigė kino režisūros studijas Bukarešto teatro ir kino universitete. Pirmasis ilgametražis režisieriaus filmas „Marija“ (2003) tapo Lokarno kino festivalio pažiba. Kino juosta „Garbės medalis“ (2009) rodyta daugiau nei 30-yje festivalių, kuriuose laimėjo daugybę apdovanojimų. „Vaiko pozicija“ – tai trečiasis ilgametražis C. P. Netzerio filmas.