TYRAS GYVENIMAS

Vaizdai

O rytoj aš keliausiu į mišką. Ir mes įsivaizduosime, kad esame vaikai, apsimesime vaikais. Aš būsiu tavo veidrodis. Nes niekas tavęs nemyli taip, kaip aš.

Nuošalioje miško aikštelėje atsiveria kraupus vaizdas: šalia dviejų mirusių vyrų tyso leisgyvė moteris. Kas šios tragedijos kaltininkas? „Tyras gyvenimas“ pasakoja apie fatališką meilės trikampį. Nuo tos akimirkos, kai broliai Viljamas ir Riudas vaikystėje sutinka Janę, tarp jųdviejų įsivyrauja nesantaika. Janė negali atsispirti Viljamo žavesiui, o Riudo širdyje liepsnoja pavydas. Po ilgų priverstinio išsiskyrimo metų Viljamas susiranda Janę. Palikę šeimas jiedu apsigyvena namelyje prie upės, siekdami atkurti kadaise patirtą meilės idilę. Pora nė neįtaria, kad juos seka čia pat gyvenantis Riudas...

„Jausmus norėjau pavaizduoti kaip gamtos jėgas, o ne psichologines išraiškas. Norėjau, kad šis filmas būtų emocionalus, gražus ir netikėtas. Toks, koks gali būti moterį, vyrą ir gamtą siejantis ryšys“, – sako režisierė Sara Johnsen.

Festivaliai: 

Norvegijos nacionaliniai kino apdovanojimai „Amanda“ – geriausias garsas, nominuotas geriausios aktorės ir geriausios kino dailės kategorijose; Geteborgo tarptautinis kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje.

Sara Johnsen

Sara Johnsen gimė 1970 m. Studijavo literatūrą, fotografiją ir medijas. 2000-aisiais baigė režisūros studijas Norvegijos kino mokykloje. Jos baigiamasis filmas „Hormonai ir kiti demonai“ buvo pristatytas ir apdovanotas tarptautiniuose kino festivaliuose. 2004 m. S. Johnsen debiutavo kaip rašytoja – išleido novelių knygą, o 2008 m. pasirodė jos pirmasis romanas „Baltas žmogus“. Savo pirmąjį ilgametražį filmą „Žiemos pabučiuoti“ režisierė pristatė 2005-aisiais. Antrasis jos filmas „Kita pusė“ (2009) laimėjo net penkis nacionalinius kino apdovanojimus „Amanda“. Abi šios kino juostos buvo rodytos „Scanoramoje“.