TRISPALVIS

Vaizdai

Prieš akis slenka ir slenka žuvusiųjų veidai. Kiek jų daug! Ištisas mirusiųjų pasaulis. Kas supras ir aprašys šitą pasaulyje dar negirdėtą karžygiškumą?

Filmas „Trispalvis“ kuria pokario laisvės kovotojo portretą. Nejuodinamą ir nešviesinamą. Nesumeluotą, autentiškai piešiamą dvylikos to meto kovų liudininkų – buvusių partizanų ir ryšininkų. Klausantis partizaniškų dainų, filmas žiūrovą panardina į Lietuvos istorijos verpetus, raibuliuojančius įvairiausiomis spalvomis.

„Norėjau sukurti kinematografinį pokario žmogaus portretą. Ne prisitaikėlio, o to, nepabūgusio okupantų, išėjusio kovoti į mišką. Norėjau išgirsti svarbiausias šio apsisprendimo ir kovos detales – išėjimą iš namų, pirmąjį mūšį, išdavystes ir t. t.“, – sako režisierius Vytautas V. Landsbergis.

Vytautas V. Landsbergis

Vytautas V. Landsbergis – poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius, vaikų rašytojas. Vilniaus universiteto filologijos fakultete baigė lietuvių filologijos studijas. Kino režisūrą studijavo Tbilisio teatro institute, Jono Meko Antologijos filmų archyve Niujorke. Sukūrė daugiau nei dvi dešimtis filmų. Paskutinieji režisieriaus darbai „Kai aš buvau partizanas“ (2008) ir „Partizano žmona“(2011) glaudžiai susiję su Lietuvos partizanų tematika.