TEN, UŽ KALVOS

Vaizdai

Jei Dievas nori mane pasiimti, dabar tinkamas metas.

Saulėta vasara. Atokus Turkijos slėnis. Čia gyvenantis buvęs kerdžius Faikas sulaukia svečių – sūnaus ir dviejų anūkų. Dienos slenka tingiai ir ramiai, kol atmosferos nesudrumsčia nelaukti įsibrovėliai. Tvankiame ore jaučiama įtampa. Keturi šeimos vyrai stoja ginti savo žemių nuo nematomo priešo. Bet jų veiksmai išduoda slepiamas senas kaltes bei nepasitikėjimą vienas kitu. Šis subtilus filmas – tai ne tik švelniai ironiška parabolė apie šiandienės Turkijos politiką, bet ir liudijimas apie visuomenės narių santykius.

„Esu įsitikinęs, kad pasaulyje nėra nekaltųjų – ne dėl tam tikrų visuomenės klasių ar grupių egzistavimo, o būtent dėl individo priklausymo joms. Tik iš būtinybės žmogus gyvena bendruomenėje ir elgiasi pagal nustatytas taisykles. Desperatiškai bandydamas išsitekti susikurtų normų ribose, jis vis tiek paklūsta savo primityviems įgeidžiams. Taip gimsta melagystės, apgaulės, represijos, žmonės ima kovoti vienas su kitu“, – sako režisierius Eminas Alperis.

Festivaliai: 

Berlyno kino festivalis – apdovanojimas „Caligari“ už geriausią filmą „Forumo“ programoje, specialus paminėjimas už geriausią filmą; Tarptautinis Karlovi Varų kino festivalis – prizas „Netpac“, filmas pristatytas „Horizontų“ programoje; Tarptautinis Stambulo kino festivalis – FIPRESCI prizas nacionaliniame konkurse, „Auksinė tulpė“ geriausiam filmui.

Emin Alper

Eminas Alperis gimė 1974 m. Turkijoje, Konijos mieste. Studijavo ekonomiką ir istoriją Stambulo Bogazici universitete, yra moderniosios Turkijos istorijos mokslų daktaras. Studijų metais vaidino keliuose trumpo metro filmuose. Sukūrė trumpametražius filmus „Rifatas“ (2006) ir „Laiškas“ (2005). R. Alperis dėstytojauja Stambulo technikos universiteto Humanitarinių ir socialinių mokslų fakultete. „Ten, už kalvos“ yra pirmasis ilgametražis režisieriaus filmas.