Spec. Žvėrynas

Vaizdai

– Pas Praną sunku buvo ateit, išeit lengva... Su trauma tik galėjai išeiti.

1990-aisiais berniukai visame pasaulyje žiūrėjo “bajavykus per videką” ir svajojo būti veiksmo filmų superherojais. Lietuvos kova už nepriklausomybę grupelei jaunuolių buvo ideali proga išpildyti šią svajonę. 1990 m. kovo 11 d. Lietuva tapo pirmąja Sovietų Sąjungos respublika paskelbusia atkuriamą nepriklausymobę. Reaguodama į Sovietų agresiją, naujai atkurtos Lietuvos kariuomenės vadovybė nusprendė sukurti pirmą neoficialų lietuvišką spec. būrį, kurį aplinkiniai vadino “Franco žvėrynu”.

"Filmo pasakojimas primena jaunystės nuotykį, kartais taip nutolusį nuo realybės, kad jį geriausia iliustruoti kompiuterinių žaidimų animacija. Bet tai tik paviršius. Kalbėti apie tai, kad tave jauną ruošė mirčiai, pakišant viską po jaunatvišku herojiškumu ir patriotinėmis idėjomis, yra sudėtinga net ir praėjus daug metų," - sako filmo režisierius A. Lekavičius.

Andrius Lekavičius

Andrius Lekavičius (1984) – įvairiapusis istorijų kūrėjas, aktyviai dirbantis tiek su komerciniais, tiek su nekomercinais video projektais. Debiutinis Lekavičiaus dokumentinis filmas „Mes už... Lietuvą!“ sėkmingai rodytas Lietuvos kino teatruose. Užaugus 1980-90 m. sandūroje jo kūrybinis dėmesys dabar tenka šiam esminių permainų laikotarpiui.