SIBIRIETIŠKAS AUKLĖJIMAS

Peilis – kaip kryžius. Jis visą gyvenimą turi būti šalia.

Nikolajaus Lilino autobiografija paremtas filmas pasakoja apie miestelį atokiame Sovietų Sąjungos kampe. Pats Stalinas ten išsiunčia didžiausius šalies nusikaltėlius. Atšiauriomis sąlygomis gyvenantys vietiniai priklauso nusikaltėlių klanams, kurie nuolat kariauja tarpusavyje. Sibiriečių gaujoje senelis moko anūką Kolimą ištverti smūgius ir atėjus laikui trenkti atgal. Po daugelio metų Kolima grįžta į buvusius namus atkeršyti už tai, ką vaikystėje iš jo atėmė priešai.

„Ši istorija vyksta svarbių istorinių pokyčių metu: griūna Berlyno siena, išyra Sovietų Sąjunga ir pasikeičia visa ekonominė, socialinė ir kultūrinė pasaulio tvarka. Tai berniukų, išaugančių į vyrus, istorija. Tai jų bendruomenės, atskirtos nuo viso pasaulio, istorija. O kartu tai universali istorija, tai metafora, kurią kiekvienas gali pritaikyti sau“, – sako režisierius Gabriele’is Salvatores’as.

Gabriele Salvatores

Gabriele’is Salvatores’as gimė 1950 m. Neapolyje. Prieš pradėdamas dirbti kine, jis dvidešimt metų buvo teatro režisierius. 1990-aisiais savo antrąjį filmą „Turo metu“ pristatė Kanų kino festivalyje, o po metų jo juosta „Viduržemis“ laimėjo geriausio užsienio filmo „Oskarą“. „Sibirietiškas auklėjimas“ – jau penkioliktas G. Salvatores’o filmas.