ROKSANA

Vaizdai

Parodysiu tau savo bylą iš saugumo archyvų. Labai įdomu. Jie žinojo, kuriuose baruose gėrėm, kurias pamokas praleidom.

Praėjus dvidešimčiai metų po Rumunijos revoliucijos Tavis susiranda savo bylą slaptosios policijos archyvuose. Vyras nori sužinoti, kas iš draugų jį įdavė, kai prieš daugelį metų per laisvąjį radiją jis savo mylimajai užsakė grupės „The Police“ dainą „Roxanne“. Bevartydamas bylą Tavis randa įrašą, kuriame teigiama, jog jis yra sūnaus, apie kurį iki šiol nieko nežinojo, tėvas. Ši netikėta žinia sukrečia ramų vyro gyvenimą. Tavis ryžtasi išsiaiškinti tiesą, aukštyn kojom apversdamas ne tik savo, bet ir savo artimųjų gyvenimus.

„Sakoma, kad nežinodamas praeities, rizikuoji kartoti jos klaidas. Lygiai taip pat, nepamiršęs praeities, negalėsi turėti ateities. Dilema. Nepaisant politinio aspekto, ši istorija galėjo įvykti bet kur“, – sako režisierius Valentinas Hotea.

Festivaliai: 

Lokarno tarptautinis kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje.

Valentin Hotea

Valentinas Hotea gimė 1967 m. Rumunijoje, studijavo Nacionaliniame teatro ir kino universitete Bukarešte. Po studijų režisavo trumpametražius filmus („Didysis nuotykis“, „Pamoka“ ir kt.), kūrė muzikinius klipus, reklamas. Vėliau pradėjo dirbti nacionalinėje televizijoje, kur režisavo dokumentinius filmus ir serialus. „Roksana“ – debiutinė V. Hotea ilgametražė kino juosta.