RENUARAS

Vaizdai

Skaudžių dalykų gyvenime yra tiek daug, kad tikrai nereikia, jog ir aš juos kurčiau.

Filme pasakojama dviejų Renuarų istorija – dailininko Pjero Ogiusto ir jo sūnaus, kino režisieriaus, Žano. Pjeras Ogiustas gyvenimo saulėlydyje sunkiai valdo kojas ir rankas, bet vis dar produktyviai dirba. Nors yra apsuptas dailiosios lyties atstovių, jis praranda norą tapyti tai, kas anksčiau jam keldavo didžiausią pasigėrėjimą, – moters kūną. Dailininko sūnus Žanas ką tik pasitraukė iš Pirmojo pasaulinio karo įkarščio. Jis sužeistas, neturi tikslų ir nebesitiki gyvenime ko nors pasiekti. Vieną dieną netikėtai į jų namus pasibeldžia mūza, kuri ir tėvą, ir sūnų iš naujo įkvepia kūrybai ir meilei.

Šį filmą Prancūzija pristato „Oskarams“.

„Šis pasakojimas meno istorijoje yra unikalus. Jame susipina dviejų skirtingų meno disciplinų meistrų jausmai vienai moteriai. Istorijos centre – tėvas tapytojas ir sūnus režisierius, kuriuos sieja jauna mergina, mūza, kartu sujungianti ir dailę su kinu“, – sako režisierius Gillesas Bourdos.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – dalyvavo „Ypatingo žvilgsnio“ programoje.

Gilles Bourdos

Gillesas Bourdos yra žymus prancūzų režisierius, scenaristas ir prodiuseris. Gimė 1963 m. Nicoje, Prancūzijoje. Su pirmuoju ilgametražiu filmu „Dingęs“ debiutavo 1998-aisiais Kanų kino festivalyje. Vėliau sukūrė sėkmės sulaukusią juostą „Žvilgsnis skaudančioms akims“ (2003), o 2008-aisiais pasirodė pirmasis G. Bourdos filmas anglų kalba – „Vėliau“.