RAJONAS

Vaizdai

– Jei sugaus su dešimt gramų, ilgam sėsim. – O jei nesugaus, daug užsikalsim.

Kasperas yra iš rajono. Visi jo draugai – reketininkai, narkotikų prekeiviai ir suteneriai. Kasperas žino, kad jis geriausias vagis visame rajone, bet už boso Džiamalo mokamus pinigus vaikinas negali net padoriai prisigerti. Vieną dieną grėsmingai atrodantis Bjornas pasiūlo Kasperui gerokai apvalesnę sumą. Tačiau Džiamalas nė neketina perleisti savo geriausio darbuotojo kitai gaujai, tad Kasperas atsiduria kruvino karo centre. Rajone nėra kompromisų: arba nužudai tu, arba nužudo tave.

„Tiek daug kalbame apie jaunus nusikaltėlius, bet iš tiesų beveik nieko apie juos nežinome. Kaip įvyksta pirmoji vagystė, kaip prieinama iki žmogžudystės ir ilgų metų kalėjime? Kaip jaunuoliams pavyksta išgyventi gatvėse? Kas vyksta jų širdyse?“ – klausia režisierius Michaelis Noeris.

Festivaliai: 

Geteborgo tarptautinis kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje, FIPRESCI apdovanojimas;Roterdamo tarptautinis kino festivalis – nominuotas „Didžiojo ekrano“ apdovanojimui.

Michael Noer

Režisierius Michaelis Noeris gimė 1978 m. Danijoje. Baigė Danijos nacionalinę kino mokyklą. 2006 m. kartu su Tobiasu Lindholmu pristatė trumpametražį filmą „Havajai“, o 2010 m. – ilgametražę debiutinę juostą „R“, kuri laimėjo pagrindinius prizus Geteborgo ir Mumbajaus kino festivaliuose, buvo apdovanota nacionaliniuose Danijos kino apdovanojimuose. Filmas „R“ buvo pristatytas ir „Scanoramoje“. M. Noeris taip pat sukūrė keletą dokumentinių filmų. „Rajonas“ – antrasis režisieriaus ilgametražis vaidybinis filmas.