PRAEITIS

Kai du žmonės susitinka po ketverių metų ir iškart ima pyktis, vadinasi, tarp jų dar ne viskas išspręsta.

Paryžiaus oro uostas. Ką tik iš Irano atvykusį Ahmadą pasitinka jo prancūzė žmona Mari. Pora jau ilgą laiką išsiskyrusi, Mari dabar turi kitą vyrą. Vienintelis Ahmado atvykimo tikslas – sutvarkyti teisinius skyrybų reikalus. Vyras greitai pastebi tarp buvusios žmonos ir jųdviejų dukros Liusi tvyrančią nesantaiką. Nelauktai į dienos šviesą iškyla ilgus metus slėpta paslaptis.

Šį filmą Iranas pristato „Oskarams“.

„Ateitis mums atrodo miglota, nes nieko apie ją nežinome. Bet praeitis yra dar neaiškesnė. Mintyse ją atkurdami ir permąstydami, rodos, galėtume ją suprasti ir paleisti, bet greitas gyvenimo tempas neleidžia gręžiotis atgal. Mes neigiame praeitį, o jos šešėliai slegia mūsų mintis ir neleidžia judėti toliau“, – sako režisierius Asgharas Farhadi.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje, geriausia aktorė, Ekumeninės žiuri prizas;Tarptautinis Durbano kino festivalis – geriausias scenarijus; pristatytas Toronto kino festivalyje.

Asghar Farhadi

Asgharas Farhadi gimė Irane 1972 m. Studijavo Teherano universitete, kur 1998 m. įgijo režisūros magistro laipsnį. Studijuodamas kūrė trumpametražius filmus, televizijos serialus. 2003-aisiais pristatė pirmąjį ilgametražį filmą „Šokis dulkėse“. Kūriniai „Gražus miestas“ (2004) ir „Fejerverkai trečiadienį“ (2006) sulaukė tarptautinio pripažinimo. Filmas „Apie Eli“ (2009) išgarsino režisierių visame pasaulyje ir pelnė daugybę apdovanojimų. 2011 m. sukurtas „Išsiskyrimas“ laimėjo daugiau nei 70 tarptautinių apdovanojimų, tarp jų „Auksinį lokį“, „Cezarį“, „Auksinį gaublį“ ir „Oskarą“ geriausio užsienio filmo kategorijoje.