PINIGAI

Vaizdai

Būsiu geras, kai būsiu turtingas.

Padirbtas 500 frankų banknotas keliauja iš parduotuvės į parduotuvę, iš rankų į rankas, kol atsiduria sąžiningo sunkvežimio vairuotojo Ivono rankose. Vaikinas nežino, jog pinigai netikri, tad išleidžia juos ir tuojau pat įkliūva. Kyla skandalas, Ivonas netenka darbo – prasideda pražūtingų įvykių grandinė...

Paskutinis R. Bressono filmas, sukurtas pagal trumpą Levo Tolstojaus istoriją, – tai jaudinantis pasakojimas apie moralę, kaltę, malonę ir atpirkimą.

„Pinigai yra bjaurūs šių laikų dievai. Jie visur. Tačiau svarbu yra vien tai, kas nematoma. Kodėl mes esame čia? Kas yra gyvenimas ir mirtis? Kur mes einame? Kas atsakingas už gyvūno ir daržovės egzistavimo stebuklą?“ – klausė režisierius Robertas Bressonas.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje, geriausio režisierio apdovanojimas; „Cezario“ apdovanojimai – nominuotas geriausio garso kategorijoje.

Robert Bresson

Robertas Bressonas (1901–1999) mokėsi tapybos, vėliau ėmėsi kino scenaristo darbo. Daugiau nei metus praleidęs vokiečių nelaisvėje, 1943 m. debiutavo kaip režisierius filmu „Nuodėmės angelai“. 1945 m. pasirodė antrasis R. Bressono filmas „Bulonės miško damos“, po kurio režisierius liovėsi dirbti su profesionaliais aktoriais. Dėl savo unikalaus minimalistinio stiliaus kritikų pripažintas vienu geriausiu visų laikų režisierių. 1989 m. Venecijos kino festivalyje apdovanotas „Auksiniu liūtu“ už karjeros pasiekimus.