MIEGANTIS GROŽIS

Vaizdai

Tu esi laisva nusižudyti, o aš – tau neleisti. Būčiau paskutinis bailys, jei nepadaryčiau visko, ką galiu. Ne tik dėl to, kad tai mano profesinė pareiga. Dėl paprasčiausio žmogiškumo.

Jau septyniolika metų Eluana guli komoje. Vieniems ji – miegantis, gyvybe pulsuojantis grožis, kitiems – mirusio proto apleistas kūnas. Italijos parlamentas netrukus svarstys, ar atjungti merginos gyvybę palaikančius aparatus, ar tęsti tai, ko sutartinai niekas negali pavadinti gyvenimu. Ar tokioje situacijoje įmanoma priimti sprendimą tik logišku mąstymu? Ar yra argumentų, galinčių palaužti vilties neprarandančią motiną? Ar tam, kad gyventum, užtenka įkvėpti? Filmas „Miegantis grožis“ pasakoja apie tikėjimą ir viltį, išlaisvinančią ir įkalinančią meilę, kiekvieno atodūsio prasmę.

„Nieko neteisiu ir nesiūlau jokių išankstinių išvadų, tačiau tai nėra neutralus filmas. Neutralumo mene nebūna. Tai ne ideologinis, bet nuoširdus filmas. Ši juosta nėra manifestas – aš lieku atviras kitiems požiūriams ir tikiuosi, kad mano kūrinys paskatins debatus bei susilauks rezonanso“, – sako režisierius Marco Bellocchio.

Festivaliai: 

Venecijos kino festivalis – apdovanojimas „Brian“, Marcelo Mastroianni apdovanojimas; Italijos nacionaliniai kino apdovanojimai – geriausia antro plano aktorė, nominacija geriausio garso kategorijoje.

Marco Bellocchio

Marco Bellocchio gimė 1939 m. Pjačencoje, Italijoje. Studijavo filosofiją Milano katalikiškame universitete, tačiau studijas metė. Sukūręs kelis trumpametražius filmus išvyko studijuoti į Londono dailės mokyklą „Slade“. M. Bellocchio juostos buvo pristatytos ir apdovanotos didžiausiuose pasaulio kino festivaliuose. Garsiausi filmai: „Kumščiai kišenėje“ (1965), „Šuolis tamsoje“ (1980), „Henrikas IV“ (1984), „Nuosprendis“ (1991), „Auklė“ (1999), „Mano motinos šypsena“ (2002), „Sveika, naktie“ (2003), „Pergalė“ (2009). 2011-aisiais Venecijos festivalyje M. Bellocchio buvo apdovanotas „Auksiniu liūtu“ už viso gyvenimo pasiekimus.