KIŠENVAGIS

Vaizdai

Buvau patikėjęs Dievą. Trims minutėms.

Mišelis – jaunas Paryžiaus kišenvagis. Jis „dirba“ sausakimšose gatvėse, kavinėse, metro ir traukinių stotyse. Nepatyrusį vagišių vis siučiumpa policija. Ištikimi draugai stengiasi atkalbėti jį nuo tokio gyvenimo būdo, bet tik kišenių švarinimas vaikino gyvenimui suteikia prasmę. Apmokytas profesionalaus kišenvagio, jis darkart leidžiasi į gatves. Baimė ir nepasitikėjimas savimi vis auga...
 
„Norėjau, kad publika išvystų vagies aplinką, pajustų pačios vagystės atmosferą. Tai priverčia žiūrovą jaustis nepatogiai“, – sakė režisierius Robertas Bressonas.

Festivaliai: 

Berlyno kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje.

Robert Bresson

Robertas Bressonas (1901–1999) mokėsi tapybos, vėliau ėmėsi kino scenaristo darbo. Daugiau nei metus praleidęs vokiečių nelaisvėje, 1943 m. debiutavo kaip režisierius filmu „Nuodėmės angelai“. 1945 m. pasirodė antrasis R. Bressono filmas „Bulonės miško damos“, po kurio režisierius liovėsi dirbti su profesionaliais aktoriais. Dėl savo unikalaus minimalistinio stiliaus kritikų pripažintas vienu geriausiu visų laikų režisierių. 1989 m. Venecijos kino festivalyje apdovanotas „Auksiniu liūtu“ už karjeros pasiekimus.