KENOTAFAS

Vaizdai

Bet jis yra tas pats žmogus, ar buvo 44-ais, ar dabar. Aš taip įsivaizduoju, kad ir jo kaulai turi gulėti ten, kur turi gulėt. O dabar – kažkur tai po ąžuolu.

Po ąžuolo šaknimis guli trys bevardžiai kareiviai. Du rusai ir vokietis. Palaidoti karo metu, naktį, slapta, bijant visų ir visko. Septyniasdešimt metų jie dalijosi viena kapo duobe. Ar jau išnyko žmones kausčiusi baimė? Ar dabar, po šitiek metų, kareiviai gali rasti kelią į amžino poilsio vietą?

„Filmo grupė kartu su archeologų komanda kasasi gilyn į žemę, po ąžuolo šaknim, bandydami surasti prieš 70 metų užkastą paslaptį“, – sako režisierius Audrius Stonys.

Audrius Stonys

Audrius Stonys gimė 1966 m. Vilniuje. 1984–1989 m. Vilniaus valstybinėje konservatorijoje (dabartinėje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje) studijavo TV ir kino režisūrą. 1989 m. stažavosi Jono Meko Antologijos filmų archyve Niujorke. Režisieriaus filmai apdovanoti daugybe garsių festivalių prizų, o filmas „Neregių žemė“ 1992-aisiais pelnė garsiausią Europos kino apdovanojimą – Europos kino akademijos įteiktą prizą „Felix“ už geriausią metų dokumentinį filmą. A. Stonys yra Europos kino akademijos ir Europos dokumentinio kino kūrėjų asociacijos narys.