KAMILĖ KLODEL, 1915

Vaizdai

Tikiuosi vieną dieną iš čia ištrūkti.

Skulptorė Kamilė Klodel 1915-ųjų žiemą paguldoma į beprotnamį. Moteris nuolat kalba apie pikta linkintį, jos karjerą sugriovusį meilužį Ogiustą Rodeną. Kadaise apimta įsiūčio priepuolių, pati Kamilė yra sunaikinusi ne vieną savo darbą. Ji bando įtikinti gydytojus, kad yra visiškai sveika ir privalo kuo greičiau ištrūkti iš vietos, besikesinančios sužlugdyti jos asmenybę. Visas viltis Kamilė deda į netrukus turintį atvykti savo brolį Paulą.

„Nebūtina parodyti viso žmogaus gyvenimo, kad atskleistum tiesą. Tam užtenka vos kelių sekundžių“, – sako režisierius Bruno Dumontas.

Festivaliai: 

Berlyno kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje.

Bruno Dumont

Bruno Dumontas gimė 1958 m. Prancūzijoje. Prieš imdamasis kino režisūros dėstė filosofiją. Jo debiutinis filmas „Jėzaus gyvenimas“ (1997) apdovanotas Kanų kino festivalyje specialiuoju „Auksinės kameros“ paminėjimu. Du kartus Kanuose režisierius laimėjo Didįjį žiuri prizą už filmus „Žmonija“ (1999) ir „Flandrija“ (2006). O kino juosta „Be šėtono“ (2011) buvo pristatyta Kanų kino festivalio „Ypatingo žvilgsnio“ programoje.