Išeiti iš namų

Vaizdai

- Mūsų visi draugai, tai aišku buvo mus palaidoję. Kaip tu naktį išgyvensi prie 30 laispnių šalčio.

Kalnų keliautojas Algimants Jucevičius kažkada yra pasakęs: ,,Didžiausia pergalė - išeiti iš namų". Jis įkvėpė šimtus žmonių palikti komforto zoną ir išplėsti horizontą. Filmas kurtas per Jucevičiaus vadovaujamą ekspediciją į Tian Šanio kalnus Kirgizijoje. Kūrybinė komanda petys petin kopia į kalnus ir mėgina pažinti neeilinę Algimanto asmenybę, suprasti jo požiūrį į riziką, į ekstremalias situacijas, draugų praradimą, priartėti prie begalinės jo išminties. 

"Algimanto požiūris ir gyvenimo būdas, man - labai artimas, o šiame technologijų dominuojamame amžiuje, dar ir įgyja papildomą prasmę – išeiti iš virtualaus pasaulio kartais tampa beveik neįmanomu iššūkiu žmonėms, kurie prie kompiuterio ekrano praleidžiame didžiąją dalį dienos. Tai, apie ką kalba Algimantas buvo, yra ir bus aktualu.
O kino kalba, pati tinkamiausia forma šioms idėjoms perteikti," - sako režisierė M. Satkauskaitė.

Miglė Satkauskaitė

Miglė Satkauskaitė baigė kino kūrimo specialybę London Middlesex universitete Jungtinėje Karalystėje. Metus pagal mainų programą mokėsi FAMU International kino mokykloje Prahoje. „Išeiti iš namų“ – režisierės debiutinis ilgametražis filmas.