HELI

Apsidairyk, galėsi visiems perduot, kas būna žiurkėms.

Heli yra septyniolikmetis fabriko darbuotojas, gyvenantis su žmona ir dvylikamete seserimi Estela. Pastarosios vaikinas nori išsivežti ją iš miesto, kurį valdo nusikaltėlių gaujos. Bet tai galima padaryti tik pačiam nusikalstant. Vaikinas pavagia kokaino paketą ir, laukdamas pirkėjo, paslepia grobį Heli namuose. Netrukus apie tai sužino narkotikų prekeiviai. Prasideda šlykšti, purvina, krauju pasruvusi istorija, kurioje gėriui ar gailesčiui vietos paprasčiausiai nėra.

„Sąmoningai rodau ekstremalias situacijas. <…> Smurtas formuoja kasdienybę, net jei ir nematai jo tiesiogiai“, – sako režisierius Amatas Escalante.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje, geriausio režisieriaus apdovanojimas.

Amat Escalante, Gabriel Reyes

Amatas Escalante gimė Guanachuato mieste, Meksikoje. Kine pradėjo dirbti būdamas 15 metų. 2005 m. pristatė savo pirmąjį ilgametražį filmą „Kraujas“. Filmas buvo rodytas Kanų kino festivalio „Ypatingo žvilgsnio“ programoje ir laimėjo FIPRESCI prizą. Antroji režisieriaus juosta „Šunsnukiai“ (2008) buvo pristatyta toje pačioje Kanų kino festivalio programoje. „Heli“ – trečiasis režisieriaus ilgametražis filmas.