EPILOGAS

Vaizdai

Mes jų neužmušam, tik išvarom.

Kai Hajuta ir Berlas buvo jauni, jie degė tikėjimu, kad socializmas pakeis Tel Avivą. Pasaulis iš tiesų pasikeitė, tik ne taip, kaip jie tikėjosi. Aštuntą dešimtį perkopusi žydų pora niekaip negali prisijaukinti dabarties. Savo pačių kurtoje visuomenėje Hajuta ir Berlas jaučiasi svetimi, o kovai už buvusius idealus jiedu paprasčiausiai nebeturi jėgų. Nykus pabaigos laukimas priverčia sutuoktinius tvirtai, susikibus už rankų, išsiruošti į paskutinę gyvenimo kelionę.

„Tai nėra vien asmeninė istorija. Filmas atspindi skausmingą pagyvenusių žmonių situaciją Izraelyje. Jie jaučiasi nesaugūs, vieniši, nereikalingi – visa tai tapo didele problema, kuri kyla iš visuomenės požiūrio į savo praeitį ir jos kūrėjus. Fizinė ir protinė senolių būklė yra visuomenės dvasinės būsenos simptomas“, – sako režisierius Amiras Manoras.

Festivaliai: 

Jeruzalės kino festivalis – geriausias aktorius, geriausia aktorė, nominuotas geriausio Izraelio filmo kategorijoje; Bratislavos tarptautinis kino festivalis – geriausias aktorius, geriausia aktorė, nominuotas geriausio režisieriaus kategorijoje.

Amir Manor

Režisierius ir scenaristas Amiras Manoras užaugo Rišon Lezione, Izraelyje. Sulaukęs 18 m. įstojo į socialistinį jaunimo judėjimą. Dalyvavo šio judėjimo vykdomoje švietimo veikloje, dirbo su įvairiomis bendruomenėmis visame Izraelyje. Būdamas 25 m. paliko judėjimą ir atvyko į Jeruzalę, kur dirbo įvairių žurnalų ir laikraščių žurnalistu. A. Manoras baigė Tel Avivo universiteto Kino ir televizijos fakultetą. Jo filmas „Raudonieji“ (2007) buvo apdovanotas kaip geriausias vaidybinis trumpametražis filmas Jeruzalės kino festivalyje. „Epilogas“ yra pirmoji ilgametražė režisieriaus kino juosta.