DUKTĖ

Vaizdai

Neverk, nepadės. Jei kas nors nepatinka, turi kažką daryti. Kovoti.

Krizės apimti Atėnai keturiolikmetės Myrto akimis. Jos tėvas pabėgo neatlaikęs spaudimo dėl verslo skolų, o motinai terūpi naujas meilužis. Ką daryti paauglei, kurios gyvenimas griūva? Neviltis aptemdo sveiką protą ir Myrto ryžtasi keršyti. Ji pagrobia aštuonmetį tėvo verslo partnerio sūnų ir apleistose medienos dirbtuvėse pradeda žaisti sadistinius žaidimus.

„Kurdamas šį filmą norėjau atskleisti, kaip jauni žmonės bando susidoroti su ištikusia krize. Ne jau beveik suaugę jaunuoliai, kurie yra pasirengę išbandyti savo jėgas darbo rinkoje, o paaugliai ir vaikai. Kaip jiems elgtis pasikeitus šalies ekonominėms sąlygoms? Norėjau perteikti būtent jų požiūrį, tad istorija pasakojama iš dukters perspektyvos. Dukra šiame filme simbolizuoja kiekvieną Graikijos vaiką“, – sako režisierius Thanosas Anastopoulosas.

Festivaliai: 

Berlyno kino festivalis – dalyvavo „Forumo“ programoje.

Thanos Anastopoulos

Thanosas Anastopoulosas gimė 1965 m. Atėnuose. Studijavo filosofiją Janinos universitete Graikijoje. Magistrantūros studijas baigė Paryžiaus I-ajame (Panteono Sorbonos) universitete ir EHESS mokykloje Paryžiuje. Vėliau kūrė trumpametražius filmus, dokumentinį kiną, statė teatro pjeses. Kaip vaidybinio kino režisierius debiutavo juosta „Viso pasaulio svoris“ (2004). 2008-aisiais „Scanoramoje“ rodytas režisieriaus filmas „Pataisa“ laimėjo daugybę apdovanojimų įvairiuose kino festivaliuose, buvo rodytas Berlyno kino festivalyje, pristatytas Europos kino apdovanojimams. „Duktė“ – trečiasis ilgametražis režisieriaus filmas.