DIENAI BRĖKŠTANT

Vaizdai

Visą gyvenimą galvojau, kad esu, kas esu. Ir staiga viskas pasikeitė. Dabar nebežinau, nei kas esu, nei kas buvau.

Miša Brankovas – į pensiją išėjęs muzikos profesorius. Vieną rytą jis gauna laišką, kuriame jo prašoma atvykti į Žydų muziejų Belgrade. Muziejuje Miša sužino, kad kasinėjant miesto požemius toje vietoje, kur Antrojo pasaulinio karo metais veikė žydų ir romų koncentracijos stovykla, buvo rasta metalinė dėžutė. Šios dėžutės turinys pakeičia profesoriaus gyvenimą...

„Šiemet sukanka septyniasdešimt metų nuo Semlino žydų stovyklos įkūrimo. Tai puiki galimybė filmu paminėti šią tragišką datą, skiriant jį visoms Holokausto aukoms. Šiandien tai ypač svarbu, nes įvairios ekstremistų grupės, besiremiančios nacių „kraujo ir žemės“ ideologija, vis garsiau ir garsiau reiškiasi, o rasizmas tampa didelės jaunimo dalies ideologija“, – sako režisierius Goranas Paskaljevićius.

Festivaliai: 

Pristatytas Toronto kino festivalyjePalm Springso tarptautinis kino festivalis – specialusis žiuri paminėjimas.

Goran Paskaljević

Goranas Paskaljevićius gimė 1947 m. Belgrade. Studijavo Prahoje, FAMU kino akademijoje. 1992 m. režisierius paliko gimtąją Jugoslaviją dėl šalyje kilusių nacionalistinių įtampų. Tačiau 1998-aisiais sugrįžo kurti filmo „Balkanų kabaretas“, kuris buvo apdovanotas Europos kino apdovanojimuose bei FIPRESCI prizu Venecijos kino festivalyje. Per savo karjerą režisierius sukūrė 30 dokumentinių ir 16 vaidybinių filmų, pristatytų garsiausiuose pasaulio kino festivaliuose (Kanų, Berlyno, Venecijos, Toronto, Sen Sebastiano ir kt.). 2001 m. žurnalas „Variety International Film Guide“ įvardijo G. Paskaljevićių kaip vieną iš penkių tų metų reikšmingiausių pasaulio režisierių. Niujorko modernaus meno muziejus (MoMA) bei Britų kino institutas Londone yra surengę pilnas režisieriaus darbų retrospektyvas.