BORGMANAS

Vaizdai

Kaimo bažnyčioje žmonės meldėsi Jėzui. Bet, kaip jūs patys žinot, Jėzus yra sumautas nuobodybė savimyla.

Į turtingos šeimos namus priemiestyje užklysta keistuolis Borgmanas ir agresyviai prašosi įleidžiamas nusiprausti. Šeimininkas Ričardas nepriima benamio vidun, o šiam nesitraukiant, sumuša jį žmonos Marinos akivaizdoje. Po nemalonaus incidento Borgmanas sugrįžta, o Marina slapčia pradeda juo rūpintis. Vyro pasirodymas netrukus išlaisvina iš pažiūros pavyzdingos poros, trijų vaikų ir auklės slopinamus tamsiausius troškimus, atskleidžia jų baimes. Kas iš tiesų yra Borgmanas – sapnas, demonas, o gal šiurpus mūsų baimių įsikūnijimas?..

Šį filmą Nyderlandai pristato „Oskarams“.

„Norėjau sukurti filmą apie blogį, su kuriuo susiduriame kasdien. Apie blogį, kurį įkūnija paprasti, niekuo neišsiskiriantys, mandagūs vyrai ir moterys. Jie veikia su malonumu ir pasididžiavimu, skrupulingai kreipdami dėmesį į detales. Norėjau parodyti, kad blogio sėkla bręsta ne tik tamsiomis, šaltomis žiemos naktimis, bet ir giedromis vasaros dienomis, malonioje saulės atokaitoje“, – sako režisierius Alexas van Warmerdamas.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje; Toronto kino festivalis – rodytas „Avangardo“ programoje; Sarajevo kino festivalis – nominuotas geriausio filmo apdovanojimui; Paličo kino festivalis – „Auksinis bokštas“ už geriausią filmą; Ostino kino festivalis – geriausio filmo nominacija; Sidnėjaus kino festivalis – nominuotas geriausio filmo apdovanojimui.

Alex van Warmerdam

Alexas van Warmerdamas yra olandų režisierius, aktorius, kompozitorius, dailininkas ir dizaineris. Jis gimė 1952 m., studijavo grafinį dizainą ir tapybą Amsterdamo Gerrito Rietveldo akademijoje. 1986 m. debiutavo ilgametražiu filmu „Abelis“, kuris pelnė kritikų apdovanojimą Venecijos kino festivalyje. „Suknelė“ (1996) buvo apdovanota FIPRESCI prizu Venecijoje, taip pat – Olandijos kritikų apdovanojimu. 1998-aisiais sukurtas „Mažasis Tonis“ buvo rodytas „Ypatingo žvilgsnio“ programoje Kanuose ir nominuotas Europos kino apdovanojimams. Režisieriaus filmai „Padavėjas“ (2006) ir „Paskutinės Emos Blank dienos“ (2009) taip pat sulaukė tarptautinio pripažinimo. „Scanoramoje“ buvo rodyti režisieriaus filmai „Mažasis Tonis“ ir „Paskutinės Emos Blank dienos“.