BETONINĖ NAKTIS

Vaizdai

Nėra nieko stipresnio už viltį praradusį žmogų.

277 dienos ir naktys. Tiek laiko truks Ilkos bausmė kalėjime. Jam liko nedaug – vos 24-ios laisvės valandos. Šį laiką motinos prašymu jis leidžia su keturiolikmečiu broliu Simo, ištroškusiu gyvenimo ir vis dar ieškančiu savęs. Broliai pradeda savo kelionę po betonines džiungles, tačiau šiai nakčiai lemta atnešti tai, ko nei vienas iš jų nelaukė...
 
„Šis filmas pasakoja apie jauno žmogaus protą, sutraumuotą dar nespėjus jame pasireikšti mizantropijai; apie atsitiktinumų metafiziką pasaulyje, kurį mes, apakinti tariamos savo galybės, manome galį valdyti ar sunaikinti“, – sako režisierė Pirjo Honkasalo.

Festivaliai: 

Toronto kino festivalis – pristatytas programoje „Meistrai“.

Pirjo Honkasalo

Pirjo Honkasalo gimė 1947 m. Helsinkyje. Į kino akademiją įstojo būdama vos 17 metų. Pirmasis svarbus P. Honkasalo režisūrinis darbas – istorinė drama „Ugnies liežuviai“ (1980), dalyvavusi Kanų kino festivalio konkursinėje programoje. Kaip dokumentininkė ji labiausiai žinoma dėl „Šventųjų ir prakeiktųjų“ trilogijos. „Scanorama“ yra rodžiusi du režisierės filmus: „Trys melancholijos kambariai“ (2004) ir „Ito – miesto dvasininko dienoraštis“ (2009).