Bergmanas: lemtingi metai

Vaizdai

Kinas toks paslaptingas ir įstabus todėl, kad jis aplenkia intelektą ir kreipiasi tiesiogiai į tavo sąmonę ir pasąmonę. Būtent todėl jis toks pavojingas.

1957–1963 m. nutinka nepaprastų dalykų. Kino pasaulyje pasirodo ketvirtą dešimtį baigiantis aukštaūgis švedas. Per šešerius metus jis sukuria vienus geriausių savo filmų, visiems laikams pakeičiančių kino istoriją, aktyviai dirba teatre, radijuje ir televizijoje. Šiuolaikiniams režisieriams sunku jį pralenkti. Režisierė J. Magnusson pasakoja iki šiol negirdėtas istorijas apie I. Bergmano gyvenimą ir paties režisieriaus žodžiais atskleidžia jo kūrybos plonybes, sudėtingą charakterį, aistras, baimes ir dvejones.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – Jane Magnusson nominuota „Auksinės akies“ apdovanojimui už geriausią dokumentiką; San Sebastiano kino festivalis – nominacija už geriausią dokumentinį filmą konkursinėje programoje „Zabaltegi Tabakalera“

Jane Magnusson

Jane Magnusson gimė 1968 m. Švedijoje, yra kino kritikė ir rašytoja. Ji buvo viena iš daug apdovanojimų pelniusios juostos „Ebbe filmas“ (2009) režisierių, parašė švedų komedijos „Maudymosi kostiumėlių numeris“ scenarijų. 2012 m. kartu su Hyneku Pallasu sukūrė dokumentinį televizijos serialą „Bergmano juostos“. Jos filmą „Įsibrovus pas Bergmaną“ (2013) rodė ir „Scanorama“.