BELVILIO KŪDIKIS

Vaizdai

Kartais manau, jog tave išsigalvojau. Kad tapčiau savimi.

Filmo režisierė Mia Engberg jaunystėje gyveno Paryžiuje, mylėjo maišto ir laisvės kupiną gyvenimą bei vagišių Vincentą. Bet jis išėjo. Mia manė, kad Vincentas miręs. Vis dėlto po aštuonerių metų buvęs mylimasis prašo padėti prisiminti praeitį, nes kalėjime iš jo buvo atimta bet kokia galimybė jausti. Klausant telefoninių pokalbių nuotrupų prieš akis ima vertis užmarštin nugrimzdusi dviejų žmonių meilės istorija.

„Kuriant šį filmą raminau save sakydama, kad niekam jo nerodysiu. Negalėjau savęs cenzūruoti. Privalėjau galvoti, jog filmas skirtas tik man. Bet kai jį baigiau, filmas įgavo savo gyvenimą. Jis jau nebėra apie mane. Jis turi savo sparnus“, – sako režisierė Mia Engberg.

Festivaliai: 

Berlyno kino festivalis – pristatytas „Panoramos“ programoje; Geteborgo tarptautinis kino festivalis – nominuotas geriausio Šiaurės dokumentinio filmo kategorijoje.

Mia Engberg

Režisierė ir prodiuserė Mia Engberg gyvena Stokholme. Dėsto kino režisūrą Stokholmo dramos menų akademijoje. Sukūrė keletą trumpametražių filmų. 2005 m. M. Engberg pristatė savo pirmąjį pilnametražį filmą „Priemiesčio dainos“. Režisierė dalyvavo plačiai nuskambėjusiame projekte „Nešvankūs dienoraščiai“ (2009). „Belvilio kūdikis“ yra antrasis jos ilgametražis filmas.