AUKSINIS NARVELIS

Vaizdai

Žiūrėkit viens kitam į akis. Iš čia išeis tik vienas iš jūsų. Ir tu nuspręsi kuris. Aišku? Rinkis, kuris išeina. Tu? Ar jis?

Trys penkiolikmečiai – Chuanas, Sara ir Samuelis – pėsčiomis iš Gvatemalos iškeliauja į JAV. Ten jie tikisi geresnio gyvenimo, tačiau nė nenutuokia, kokia ilga, sudėtinga ir skaudi bus jų kelionė „auksinio narvelio“ link. Degančiais laukais, purvinomis upėmis ir kanalizacijos vamzdžiais keliaujantys draugai priversti suvokti, kad tėra beteisiai praeiviai, žmonės, kuriuos galima apvogti, pasisavinti, žeminti. „Nors šis narvelis ir iš aukso / vis tiek esu čia kalinys“, – apie nelegalaus imigranto, gyvenančio Amerikoje, jausmus dainuoja populiari meksikiečių grupė 1983 metų dainoje „Auksinis narvelis“. Ką reikia ištverti, kad pasiektum šį kalėjimą?

„Noriu kurti filmus apie šiandieninį pasaulį. Tikrasis realizmas apima viską: fantaziją ir protą, kančią ir utopiją, mūsų egzistencijos skausmą ir laimę“, – sako režisierius Diego Quemada-Díezas.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – rodytas „Ypatingo žvilgsnio“ programoje, pelnė „Ypatingo talento“ apdovanojimą.

Diego Quemada-Díez

Diego Quemada-Díezas gimė 1969 m. Ispanijoje. Kine pradėjo dirbti 1995-aisiais operatoriaus asistentu, filmuojant Keno Loacho filmą „Žemė ir laisvė“. Vėliau emigravo į JAV, baigė studijas Amerikos kino institute. Dirbo su tokiais režisieriais kaip Alejandro Gonzálezas Iñárritu, Tony Scottas, Cesaris Charlone’as, Oliveris Stone’as, Spike’as Lee. „Auksinis narvelis“ – tai režisieriaus pirmasis ilgametražis filmas.