AŠTUONIUKĖ

Vaizdai

„Žolę“ pradėjau rūkyti trylikos. Esu parsidavusi už keletą gramų „spydo“. Aš prie to negrįšiu

Pikę paleidžia iš kalėjimo. Sūpuodama mažą dukrą ant rankų, ji bando kovoti su praeitimi. Narkomanai draugai nė nemano palikti moters ramybėje, bet nugalėti aistrą kartais yra sunkiau nei atsispirti narkotikams. Pikė ir vėl atsiduria šlykščiame pasaulyje, iš kurio mėgino ištrūkti. Policininkas Olis iš visų jėgų stengiasi susigrąžinti praeitį, tačiau buvusi laimė jau seniai išgaravo. Nuo nemalonaus savo padėties suvokimo nebegelbsti net nuolatiniai vienos nakties nuotykiai. Tai filmas apie socialiai puikiai aprūpintą Suomiją, kurios nematomoje pusėje – kaip ir bet kur kitur žemėje – egzistuoja smurtas, narkomanija ir pyktis.

„Gyvenimas nuolat balansuoja tarp sėkmės ir nepasisekimo. Žmogus negali išvengti būtinybės priimti sprendimą. Kad išgyventume, turime būti savo sielos valdovais“, – sako režisierius Aku Louhimiesas.

Festivaliai: 

Geteborgo tarptautinis kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje.

Aku Louhimies

Aku Louhimiesas gimė 1968 m. Studijavo Helsinkio meno ir dizaino universitete Kino ir televizijos fakultete, vėliau – Suomijos teatro akademijoje. Suomijos televizijai režisavo komedijas, dramas ir dokumentinius filmus. 2001-aisiais režisierius pristatė pirmąjį ilgametražį filmą „Norintys“. „Scanorama“ rodė pastarąjį bei kitus režisieriaus filmus: „Sušalusi žemė“ (2005), „Sušalęs miestas“ (2006), „Nuogas prieglobstis“ (2012).