APSĖDIMAS

Vaizdai

Norėčiau, kad mažiau mane suprastum ir daugiau mylėtum.

Purvina Šaltojo karo metų Viena. Į ligoninę atvežama tablečių perdozavusi jauna amerikietė Milena. Policijos detektyvas pradeda tardyti psichologijos profesorių Aleksą. Jis – pagrindinis įtariamasis byloje. Klausantis vyro pasakojimo ima dėliotis tamsi, liguista poros istorijos mozaika. Aleksas ir Milena susitiko vakarėlyje. Milena pakeitė jo gyvenimą. Meilė. Aleksas pakeitė jos gyvenimą. Meilė? Aistra. Jie nebegalėjo vienas be kito. Jie nebegalėjo vienas su kitu. Apsėdimas. Iki pat pabaigos. Vienintelės įmanomos pabaigos.

„Šis filmas – apie maniakišką meilę ir fizinį apsėdimą. Norėjau išvengti visiems įprasto banalaus ir sentimentalaus meilės vaizdavimo. Tai yra tikra, labai skausminga meilės istorija“, – sako režisierius Nicolas Roegas.

Festivaliai: 

Toronto kino festivalis – žiūrovų apdovanojimas; Londono kino kritikų apdovanojimai – ALFS prizas geriausiam metų režisieriui; Britanijos kino apdovanojimai „Evening Standard“ – geriausias aktorius.

Nicolas Roeg

Nicolas Roegas gimė 1928 m. Londone, Jungtinėje Karalystėje. Būdamas 19 m. pradėjo montuoti filmus, o praėjus dvylikai metų įsitvirtino kino industrijoje kaip operatorius.

Dirbo su tokiais režisieriais kaip François Truffaut, Johnas Schlesingeris ar Richardas Lesteris. 1970 m. N. Roegas pristatė savo režisūrinį debiutą „Pasirodymas“. Aštuntajame dešimtetyje sukūrė šiuos filmus: „Dabar nežiūrėk“ (1973), „Žmogus, kuris nukrito į žemę“ (1976) ir „Apsėdimas“ (1980). Kino istorijoje N. Roegas įsitvirtino kaip inovatyvus režisierius, laužantis tradicinę pasakojimo struktūrą.