3x3D

Vaizdai

Aš, Žiūrovas-Tikintysis, iškilmingai prisiekiu būti ištikimas per gerus ir prastus filmus, kol kino mirtis mus išskirs.

Trys režisieriai meistrai. Trys vaizdingos, nostalgiškos ir komiškos vizijos apie kino praeitį, dabartį ir ateitį. Ar kinas gali išrasti save iš naujo? O gal jis traukiasi į užmarštį? Kaip filmai veikia mūsų atmintį? Kuo tampame mes – žiūrovai – šiandien apsilankę kino teatre? Kokią įtaką naujos technologijos daro šiuolaikinei auditorijai? Ir koks yra kino likimas?

„Aš pritariu visoms naujoms technologijoms. Skaitmeninė revoliucija sukūrė galimybę pažvelgti į kiną visai nauju kampu ir tai paskatino mane vėl imtis kūrybos“, – sako režisierius Peteris Greenaway’us.

„3D technologijų ateitis yra ne režisierių, bet inžinierių rankose“, – teigia režisierius Edgaras Pêra.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – „Kritikų savaitės“ uždarymo filmas.

Peter Greenaway, Jean-Luc Godard, Edgar Pêra

Jeanas Lucas Godardas gimė 1930 m. Paryžiuje. Karjerą pradėjo kaip kino kritikas įtakingame žurnale „Cahiers du Cinema“. Kine debiutavo filmu „Iki paskutinio atodūsio“ (1960) ir pagarsėjo kaip vienas ryškiausių prancūzų Naujosios bangos režisierių. J. L. Godardo filmografijoje beveik šimtas ilgametražių, trumpametražių bei dokumentinių filmų.

 

 

 

 

Peteris Greenaway’us gimė 1942 m. Niuporte, Jungtinėje Karalystėje. Studijavo tapybą, 1965 m. pradėjo dirbti kino montuotoju. Netrukus ėmėsi pats režisuoti filmus. Režisieriaus karjeroje – daugybė trumpametražių bei ilgametražių kino juostų, taip pat paveikslų bei knygų. Išgarsėjo filmais „Dailininko kontraktas“ (1982), „Architekto pilvas“ (1987), „Skenduolių skaičiuoklė“ (1988), „Virėjas, vagis, jo žmona ir jos meilužis“ (1989), „8 ½ moters“ (1999), „Kolekcionieriaus Tulso Luperio lagaminai“ (2003, 2004), „Naktinis budėjimas“ (2007).

 

 

 

Edgaras Pêra gimė 1960 m. Lisabonoje. Karjeros pradžioje filmavo Portugalijos roko grupes, o 1994 m. debiutavo ilgametraže juosta „Išsisukinėjimo vadovas“. 2001 m. sukurtas filmas „Langas“ buvo pristatytas Lokarno kino festivalyje. Roterdamo kino festivalyje įvyko filmo „Baronas“ (2011) premjera. Edgaras Pêra yra apdovanotas Pasolini apdovanojimu už pasiekimus kine.